• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Film o wędrówce słubickiej kropli wody i warsztaty w gminnych szkołach

13-12-2018

Uczniowie słubickich szkół podstawowych wzięli udział w spotkaniach edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych przez ZUWŚ Sp. z o.o. w Słubicach. To kolejna grupa najmłodszych słubiczan, uczestnicząca w warsztatach, w czasie których zdobywa wiedzę na temat urządzeń wodno-kanalizacyjnych, procesu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz realizowanych przez słubickie wodociągi zadaniach współfinansowanych z funduszy unijnych.

Jaką drogę przebywa kropla wody, gdzie zaczyna swoją wędrówkę i gdzie ją kończy, jak wyglądają studnie głębinowe, Stacja Uzdatniania Wody, czy oczyszczalnia ścieków, uczniowie SP nr 2 i SP nr 3 w Słubicach mogli się dowiedzieć w czasie oglądania filmu przygotowanego przez słubickie wodociągi. Dzieci oglądały również eksponaty, wśród których znalazł się m.in. fragment 40-letniej rury wodociągowej, czy urządzenia do wykrywania przecieków na sieci wodociągowej.

Uczniowie musieli również „odetkać” rurę kanalizacyjną i posegregować znajdujące się w niej przedmioty. Dzieci uczyły się w ten sposób czego nie wrzucać do toalety.

Na specjalnych planszach uczniom zostały pokazane m.in. pojazd służący do czyszczenia kanalizacji, dzieciaki mogły też zobaczyć dysze do czyszczenia sieci kanalizacyjnej czy wodomierz.

W spotkaniach edukacyjno-ekologicznych wzięli udział uczniowie klas II i III SP nr 2 i SP nr 3 w Słubicach. 

Spotkania edukacyjno-ekologiczne służą promocji projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”, współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz pożyczki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego