• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Zmiana barwy wody - informacje dla mieszkańców 

14-01-2019

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w ramach realizowanego projektu pn.: "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” może okresowo dochodzić do zmiany zabarwienia wody, a także przerw w jej dostawie. Związane jest to m.in. z pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej, przełączeniami nowej sieci, a także pracami na sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Słubice. Działanie to jest jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sieci wodno-kanalizacyjnej. Woda pod względem bakteriologicznym jest stabilna oraz nadaje się do spożycia i nie stanowi zagrożenia zdrowotnego dla mieszkańców. Spółka, w celu jak najszybszego ustabilizowania barwy wody, będzie realizowała w godzinach nocnych płukanie sieci wodociągowej.

W związku z wykonywanymi pracami na sieci kanalizacyjnej prosimy mieszkańców również o zadbanie, by klapy sedesu pozostały zamknięte w czasie, kiedy nie korzysta się z WC.

Jest to już ostatni, jednak najbardziej intensywny i uciążliwy dla mieszkańców, etap wszystkich prowadzonych prac. Roboty planowo mają zakończyć się w listopadzie 2020 roku. Dziękując za dotychczasowe zrozumienie, prosimy Państwa o cierpliwość, ponieważ nadal okresowo może dochodzić do przerw w dostawie wody, zmiany jej zabarwienia i obniżenia ciśnienia, a także utrudnień występujących na ulicach miasta. Związane jest to m.in. z przełączeniami nowej sieci wodociągowej, a także pracami na sieci kanalizacji sanitarnej. 

Aktualizacja na dzień : 05.10.2020

Prace na sieci wodociągowej – obowiązujące do  listopada 2020 roku – obejmują:

ul. Chrobrego, Kopernika, Wawrzyniaka, Chopina, Daszyńskiego, 1 Maja, ul. Słowackiego, pl. Bohaterów, ul. Paderewskiego, pl. Przyjaźni, Żeromskiego, Sienkiewicza, al. Niepodległości, Wojska Polskiego, Bohaterów Warszawy, Mieszka I, Jagiellończyka 

Wykonywane są podłączenia budynków do nowej sieci wodociągowej. Utrudnienia związane będą z okresowymi, punktowymi (obejmującymi poszczególne budynki lub fragmenty ulic) przerwami w dostawie wody, o których na bieżąco będziemy Państwa informować m.in. na stronie www.zuws.pl.

 

Prace na sieci kanalizacji sanitarnej – obowiązujące do listopada 2020 – obejmują:

ul. Konstytucji 3 Maja, Żeromskiego, Wojska Polskiego, Kopernika, pl. Przyjaźni, pl. Bohaterów, pl. Wolności – i w miarę prowadzonych prac również ulice w najbliższej okolicy ww. ulic.

Trwa uszczelnianie przyłączeń kanalizacyjnych wchodzących bezpośrednio do poszczególnych budynków (bezpośrednio odbiorców), do zakończenia robót pozostało do wykonania około 5% prac.

W związku z wykonywanymi pracami na sieci kanalizacyjnej utrudnienia będą związane głównie z pojawianiem się na ulicach miasta samochodów specjalistycznych, które pracują przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia. Prosimy mieszkańców również o zadbanie, by klapy sedesu pozostały zamknięte w czasie, kiedy nie korzysta się z WC.

Poniżej przedstawiamy wykaz ulic, na których prace będą prowadzone od maja 2020 r. do listopada 2020 roku:

ul. 1-go Maja

ul. Bohaterów Warszawy

ul. Chrobrego

ul. Chopina

ul. Daszyńskiego

ul. Dąbrówki

ul. Jedności Robotniczej

ul. Kilińskiego/Wandy

ul. Kochanowskiego

ul. Kościuszki

ul. Kopernika

ul. Konstytucji 3 Maja

ul. Krótka

ul. Łokietka 

ul. Mickiewicza 

ul. Mieszka I

ul. Mirosławskiego

ul. Nadodrzańska

al. Narutowicza

ul. Paderewskiego

ul. Podchorążych

ul. Piłsudskiego

pl. Bohaterów

pl. Przyjaźni/Seelowska

pl. Wolności

ul. Powstańców Wlkp.

ul. Reja

ul. Słowackiego

ul. Sienkiewicza

ul.Seelowska

ul. Słowiańska

ul. Staszica

ul. Strzelecka

ul. Wawrzyniaka

ul. Wojska Polskiego

ul. Wrocławska

ul. Żeromskiego

ul. Żwirki Wigury

Przedstawiony zakres prac ma charakter orientacyjny, roboty na sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociagowej są prowadzone równolegle, więc możliwe jest występowanie utrudnień również w innych rejonach miasta. O wszystkich zmianach w harmonogramie prowadzonych prac spółka będzie na bieżąco informować mieszkańców za pośrednictwem strony internetowej - www.zuws.pl.

Wszystkie prace i działania, które są obecnie prowadzone przez ZUWŚ Sp. z o.o., w ramach projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Słubice”, współfinansowanego z funduszy unijnych, mają na celu poprawę i zabezpieczenie dostaw wody oraz odbioru ścieków na terenie naszej gminy.

 

 

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego