• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Zwycięzcy konkursu nagrodzeni i zadowoleni!

26-04-2019

Uczniowie z SP1 zwiedzili wrocławskie Afrykarium, a ich koledzy z SP w Golicach i SNOSM w Słubicach obejrzeli premierowo w słubickim kinie film „Dumbo”. To nagrody, jakie przyznano w ramach tegorocznego konkursu zatytułowanego „Chcesz czysto mieć - dbaj o kanalizacyjną sieć", który zorganizowały słubickie wodociągi.

Udział w konkursie, którego finał odbył się 4 kwietnia br., wzięli uczniowie z klas IV szkół podstawowych z gminy Słubice. Tematem tegorocznego konkursu było stworzenie przestrzennego modelu sieci kanalizacji sanitarnej, a celem skierowanie uwagi młodych mieszkańców miasta na potrzebę odpowiedniego użytkowania instalacji i urządzeń wod-kan, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co wrzucamy do WC i studzienek kanalizacyjnych, a także popularyzowanie wiedzy o ochronie środowiska, oczyszczaniu ścieków czy działalności miejskiej oczyszczalni ścieków. W ten sposób ZUWŚ Sp. z o.o. promuje dobre nawyki w korzystaniu z urządzeń wod-kan oraz projekt pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”, współfinansowany z funduszy unijnych - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na konkurs wpłynęło 7 prac, przygotowanych przez uczniów z 5 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 W Słubicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, Szkoły Podstawowej w Kunowicach, Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Słubicach, Szkoły Podstawowej w Golicach.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy IV B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, którzy w nagrodę pojechali do ZOO we Wrocławiu. W ramach wyróżnień nagrodzono uczniów ze Szkoły Podstawowej w Golicach oraz Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Słubicach, którzy zostali zaproszeni na seans kinowy w słubickim kinie SMOK.

Fotorelacja z wyjazdu do Wrocławia i seansu kinowego. 

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego