• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Remont wodociągów - informacja o utrudnieniach

04-10-2019

Informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi i modernizacyjnymi na sieci wodociągowej na terenie Słubic, występują utrudnienia w ruchu miejskim. Dotyczy to przede wszystkim ulic, na których prowadzone są bezpośrednie roboty związane z remontem lub budową wodociągów. Pracujące w różnych miejscach na słubickich ulicach ekipy budowlane, a także pojawiający się ciężki sprzęt i wykopy są konieczne, by sprawnie prowadzić wszelkie prace modernizacyjne. Firma Gorem Sp. z o.o. z Gdańska – główny wykonawca robót – prowadzi prace zgodnie z harmonogramem. W związku z tym do końca 2019 roku działaniami objęte będzie m.in. ścisłe centrum miasta, prace prowadzone będą na ulicach:

- ul. Chrobrego

- ul. Chopina

- ul. Seelowska

- ul. Podchorążych

- ul. Słowackiego

- ul. Dąbrówki

- ul. Mickiewicza

- ul. Kopernika

- ul. Konstytucji 3 Maja

- ul. Wojska Polskiego

- ul. 1 Maja

- ul. Daszyńskiego

- ul. Narutowicza

- pl. Bohaterów

- ul. Wawrzyniaka

- ul. Witosa

- pl. Wolności

- ul. Mieszka I

Prace modernizacyjne i budowlane na sieci wodociągowej potrwają do lipca 2020 roku. Główny wykonawca robót będzie, po zakończeniu prac na sieci , systematycznie odtwarzał nawierzchnie ulic, przywracając ich pierwotny stan. Obecnie stosowane są rozwiązania zastępcze, w postaci zabezpieczania otwartych wykopów barierami i specjalnym oznakowaniem, tymczasowego zasypywania powstających nierówności w asfalcie, ponieważ roboty w wielu miejscach wymagają ponownego dostępu do wodociągu i przeprowadzania niezbędnych kontroli i prac.

Od 2017 roku Zakład Usług Wodno-ściekowych Sp. z o.o. realizuje projekt pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Słubice”, współfinansowany z funduszy unijnych, który ma na celu poprawę i zabezpieczenie dostaw wody oraz odbioru ścieków na terenie naszej gminy. W ramach tego przedsięwzięcia inwestycyjnego zostanie wyremontowane m.in. 8 kilometrów sieci wodociągowej, co pozwoli zabezpieczyć dostawy wody dla mieszkańców i utrzymać jej standardy na wysokim poziomie.

 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

 

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego