• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Dwa z ośmiu projektowych zadań już wykonane 

04-12-2017

Nowy wodociąg łączący Stację Uzdatniania Wody ze zbiornikami wody uzdatnionej w Słubicach, a także w pełni zmodernizowany system automatyki, wizualizacji i ochrony na Stacji Uzdatniania Wody to pierwsze prace, które zostały wykonane w ramach projektu pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” realizowanego przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych.

Prace budowlane trwały kilka miesięcy. W ramach inwestycji modernizację przeszły systemy wizualizacji, automatyki i ochrony znajdujące się na Stacji Uzdatniania Wody. Ułożono ponad 2 kilometry światłowodów. Studnie głębinowe, zbiorniki wody oraz SUW objęte zostały stałym monitoringiem. Pracownicy ZUWŚ Sp. z o.o. korzystają z nowoczesnych i funkcjonalnych urządzeń. Dzięki temu mają możliwość nie tylko bezpośredniej obserwacji obiektów, ale również zdalnego zarządzania infrastrukturą. Pod stałą kontrolą jest też wizualizacja parametrów pracy poszczególnych urządzeń stacji i studni. To umożliwia natychmiastową reakcję w chwili pojawienia się nieprawidłowości, a nawet zapobieganie wystąpieniom poważniejszych awarii.

Dodatkowo zabezpieczono dostawy wody dla mieszkańców. Obok już istniejącego wodociągu łączącego Stację Uzdatniania Wody ze zbiornikami wody uzdatnionej wybudowano nowy. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości na starszym, żeliwnym wodociągu, nie trzeba będzie wprowadzać przerw w dostawie wody dla mieszkańców. Woda do zbiorników dotrze za pomocą nowoczesnej infrastruktury.

Projekt pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” jest współfinansowany z Funduszu Spójności  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Do 2020 roku zostanie zrealizowanych osiem zadań. M.in. modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków, renowacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz wprowadzenie systemu informacji przestrzennej GIS i e-usług dla mieszkańców. Pojawią się też nowe wielospecjalistyczne pojazdy.

Całość będzie kosztować ponad 68,5 mln zł, unijne dofinansowanie wyniesie ponad 35 mln zł.

      

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego