• Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach

  • tel. +48 95 758 26 65

Słubickie wodociągi z wizytą w przedszkolach

18-12-2017

W jaki sposób korzystać z zasobów wodnych i czego nie wrzucać do toalety uczyły się dzieci ze słubickich przedszkoli. Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach rozpoczął cykl spotkań edukacyjno-ekologicznych pt.: „Skąd się bierze i gdzie znika słubicka kropla wody?”.

W pierwszych spotkaniach uczestniczyły 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pinokio” w Słubicach, a także 5-i 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 3 "Miś Uszatek". Ponad sto dzieci miało okazję dowiedzieć się skąd mieszkańcy miasta i okolicznych wiosek mają wodę, jak się ją wydobywa i przygotowuje do użytku. Na podstawie filmu, przedstawiającego drogę słubickiej kropelki wody, przedszkolaki zobaczyły miejskie ujęcia wody, czyli studnie głębinowe, Stację Uzdatniania Wody, filtry, w których jest ona uzdatniana, a także urządzenia odprowadzające ścieki, m.in. tłocznię oraz przepompownię ścieków i miejską oczyszczalnię. Maluchy uczyły się czego nie wrzucać do kanalizacji, jakie skutki ma niewłaściwe użytkowanie sieci i co najbardziej jej szkodzi. Przygotowane zostały też specjalne ulotki informujące o szkodliwości wrzucania do sieci kanalizacyjnej m.in. resztek pożywienia, tłuszczów, niedopałków papierosów czy wacików kosmetycznych i patyczków higienicznych.

Głównymi celami prowadzonych spotkań jest promowanie racjonalnego wykorzystywania zasobów wody, edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców i zwrócenie uwagi na problem zatykania sieci kanalizacyjnej. Rocznie na sieci kanalizacyjnej usuwa się ponad pół tysiąca zatorów.  Koszt usunięcia jednego zatoru waha się od 200 do 500 złotych. 

Spotkania edukacyjno-ekologiczne będą prowadzone we wszystkich przedszkolach w mieście. Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach promuje w ten sposób dbanie o urządzenia kanalizacyjne i wodociągowe.

Cykl spotkań ekologiczno-edukacyjnych został przygotowany w związku z realizowanym przez Spółkę projektem pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Słubice” współfinansowanym z pieniędzy unijnych w ramach POIiŚ 2014-2020 i dofinansowanym ze środków NFOŚiGW w Warszawie.

Fot. ZUWŚ Sp. z o.o.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału o spotkaniach edukacyjnych ZUWŚ Sp. z o.o., który został przygotowany przez HTS Słubice:

http://www.slubice.tv/wiadomosci/6868,zaklad-uslug-wodno-sciekowych-w-przedszkolu-mis-us

Masz awarię ?

Skontaktuj się z nami, zajmiemy się tym!
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Kasa jest czynna w godzinach od 7.30 do 14.30

tel. +48 95 758 26 65

Skorzystaj z formularza kontaktowego